Jedličkův ústav, příspěvková organizace, Liberec

Jedličkův ústav

Vítáme Vás na webových stránkách příspěvkové organizace Libereckého kraje – Jedličkova ústavu se sídlem v Liberci.

Naše zařízení se nachází nedaleko městského centra, je dobře dopravně dostupné lidem s handicapem. Jedličkův ústav, příspěvková organizace je bezbarierové zařízení nabízející široké spektrum sociálních služeb lidem s tělesným, případně kombinovaným postižením.

Ústřední historickou budovu zasadili tehdejší stavitelé do malebného prostředí parku. K této budově pak postupem času přibývaly budovy další. Dnes je naše zařízení komplexem, ve kterém nacházejí pomoc, podporu a péči bezmála dvě stovky uživatelů, tedy uživatelů ve věku od 3 let.

Jedličkův ústav

Jedličkův ústav zajišťuje denní, týdenní, případně i celoroční pobyt. V každém typu pobytu je zajištěna možnost odlehčovací služby. Pro uživatele pobytových a ambulantních služeb nabízíme výchovné, aktivizační, rehabilitační, zdravotní a vzdělávací programy. Dá se říci, že se snažíme každému „ušít službu na míru”, přičemž vycházíme z individuálních potřeb a požadavků každého uživatele. Snažíme se zlepšit psychickou a fyzickou soběstačnost, usilujeme o zvyšování kvality života. Učíme uživatele zvládat životní situace, se kterými se mohou setkat po odchodu z našeho zařízení do běžného života. Šikovné ruce najdou uplatnění v Centru denních služeb. Tam vznikají v keramické a výtvarné dílně ojedinělá a opravdu autorská výtvarná díla. Dobrou kondici podporuje rehabilitační oddělení, místní tělocvičnu využívají nejen jednotlivci, ale i sportovci organizovaní v našem Sportovním klubu Jedlička. Dobrý zvuk má i hudební skupina Rachot Band složená nejen z uživatelů, ale i z jejich starších kamarádů – vychovatelů a pracovníků sociální péče.

V jednom z objektů Jedličkova ústavu, příspěvková organizace najdeme i specialitu, kterou je takzvané „nácvikové bydlení”. Určeno je mladým lidem od 18 let, kteří se prostřednictvím nácvikového programu učí základním dovednostem, jako je praní, vaření, úklid nebo zvládání sociálních dovedností. Cílem naší snahy je, aby naši uživatelé dokázali žít běžným způsobem života stejně jako jejich vrstevníci bez zdravotního postižení. A takové je i poslání sociálních služeb, které Jedličkův ústav, příspěvková organizace v Liberci nabízí a podporuje.

Jsme otevřeni i veřejnosti – pronajímáme prostory k různým aktivitám, kterých se mohou účastnit jak naši klienti, tak i lidé zdraví.

Naše stránky Vám budou nabízet nejen základní údaje, ale také aktuality a zajímavosti.

© 2009 - 2012 Jedličkův ústav, příspěvková organizace, Liberec, všechna práva vyhrazena