Napsali o nás

Děkovný dopis ZŠ a SŠ waldorfská ze Semil

Děkovný dopis ZŠ a SŠ waldorfská ze Semil

Děkovný dopis od p. Pavlové

Paní ředitelko,

vím, že bych nemusela, ale nedá mi to Vám nenapsat. Včera (ve středu 3.2.) jsem i přes poněkud větší sněhovou nadílku vyrazila s Vládíkem do školy. Už cestou z domu na autobus jsem měla veliké problémy projet, nebo spíš prorazit sněhem. I přesto jsem to nevzdala, protože jsem měla dopoledne nějakou akci a tudíž neměla jinou možnost (naštěstí se našel člověk, který mi pomohl). Po vystoupení z autobusu na zastávce U dvora, mi ale bylo jasné, že to nejhorší mě teprve čeká. Ani nevíte, jakou radost mi proto udělala nabídka vašeho zaměstnance CDS pana Pavla (příjmení bohužel nevím), který mi nabídl pomoc s vozíkem a celou cestu do školy mi Vládíka vezl (a že to bylo hodně náročné, protože nebylo protaženo, ale jen prošlápnutá cestička). Byla jsem mu za pomoc nesmírně vděčná, protože sama bych tuto cesto sotva zvládla. I jemu jsem samozřejmě poděkovala, ale zároveň chci, abyste i Vy věděla, že si jeho pomoci opravdu vážím.

I přes ne zrovna příznivé počasí jsem se přesvědčila, že ještě existují hodní a všímaví lidé, kteří jsou ochotni pomoci. Moc mě to potěšilo. Ještě jednou díky.

S přáním hezkého večera

Jitka Pavlová


Tisková zpráva - výstava fotografií

Výstava fotografií mapuje sto let ústavní péče v libereckém Jedličkově ústavu. Výstavu fotografií nazvanou Hledání 1903 - 2003, která vznikla ve spolupráci Krajského úřadu Libereckého kraje, občanského sdružení Unikátní projekty a Všeobecné zdravotní pojišťovny, zahájili včera za účasti autorů na vernisáži ve vestibulu budovy Krajského úřadu LK v Liberci, v ulici U Jezu, náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová a radní Pavel Petráček.

„Jsem ráda, že se nám podařilo trochu napravit opomenutí, když veřejné vystavení historických i soudobých fotografií ze stejnojmenné publikace „Hledání 1903 - 2003” autorů Lubomíra Vejražky a Jiřího Hladíka, která pojednává o vzniku Jedličkova ústavu v Liberci, se zpozdilo o téměř sedm let,” řekla Lidie Vajnerová.

„Je to unikátní výstava, která dokumentuje vznik a vývoj ústavní péče zejména o handicapované děti od roku 1903. Pomáhá nám pochopit, jak k péči o tělesně postižené děti přistupovat,” dodal krajský radní pověřený resortem sociálních věcí a menšin Pavel Petráček ČSSD.

Vystavované fotografie zachycují stoletou historii Jedličkova ústavu v Liberci. Řada historických dokumentů a rovněž publikace nazvaná „Hledání 1903 - 2003” od autorů Lubomíra Vejražky a Jiřího Hladíka představují vývoj ústavní péče o handicapované děti v Liberci.

„O vybudování Jedličkova ústavu v Liberci se zasloužil tehdejší německý primátor města Reichenberg Franz Bayer spolu s libereckým lékařem Josephem Gottsteinem. Jejich budova patří dodnes k nejvýstavnějším stavbám Liberce. Od roku 1945 se nikomu z iniciátorů moderní ústavní péče o handicapované děti nedostalo veřejného uznání,” řekl mimo jiné Lubomír Vejražka.

Výstava, jejíž vernisáže se zúčastnily děti z Jedličkova ústavu spolu s ředitelkou Hanou Peldovou, potrvá do poloviny března.

Mgr. Jiří Langer
tiskový mluvčí Libereckého kraje

Exkurze z Bystřice n. Úhlavou

Exkurze z Bystřice n. Úhlavou

Návštěva kolegů Plzeňského kraje v zařízeních sociálních služeb Liberecka ve dnech 29. - 31.10.2009.

Veřejný ochránce práv

PDF

Zpráva z návštěvy zařízení ve dnech 18. a 19. března 2009.

 

Poděkování od paní Pavlové

Vážená paní ředitelko,

myslela jsem, že se za Vámi stavím osobně v sudé úterý. Vzhledem k tomu, že mi dcera nastoupila již do školy, je mi jasné, že to nezvládnu. Proto jsem zvolila formu e-mailu. Chtěla bych totiž tímto poděkovat všem pracovnicím z CDS za prázdninový pobyt v Josefově dole. Velký dík patří Ále Horákové, která měla Vládíka na starosti. Vím, že je už skoro dlouho po pobytu, ale v CDS jsem jim děkovala hned po skončení. Velmi si vážím jejich péče a vlastně i obětavosti, díky které pobyt zvládají. Vládík se vždy velmi těší a letos dokonce celý pátek (den příjezdu domů) probrečel. Tak moc se mu stýskalo po Ále. Samozřejmě i ostatní byly skvělé. A proto všem ještě jednou velké DĚKUJI. Uvědomila jsem si, že se stížnostmi chodím za Vámi a tak si myslím, že i poděkování byste měla "slyšet" i Vy. Jsem ráda, že se Vládíkovi moc líbilo. Věřte, že i když občas kritizuji, vážím si práce všech pracovnic a jsem jim vděčná za péči, kterou Vládíkovi poskytují.

Děkuji a přeji krásný den. Jitka Pavlová


Preciosa, s.r.o.

Noviny Preciosa

Mozayka Jedličkův ústav Liberec

Sociální služba je poskytována za finanční podpory Libereckého kraje
© 2009 - 2018 Jedličkův ústav, příspěvková organizace, Liberec, všechna práva vyhrazena